Jak vypadá terapeutické sezení?

psychoterapie

Psychoterapie je setkání dvou lidí… jedná se o společnou cestu, ve které prohlížíme Vaší krajinu duše, společně hledáme a nacházíme, zkoušíme nové věci a postupně rozsvěcujeme různá zákoutí vnitřního světa… abychom se mohli s odstupem času podívat na intenzivní proces, který Vám pomáhá být více sami sebou, s přijetím a větší spokojeností. Kromě jiného je to převyprávění svého příběhu a uchopení v novém a širším kontextu. Je to metoda, jejíž účinnost je jednoznačně vědecky potvrzena.

Nemusíte se bát. Jsme tu pro Vás, podpoříme Vás. Prvotní obavy z psychoterapie jsou přirozené a pomáháme Vám je překonat.

Přestože v některých případech můžete odcházet spokojeni již po prvním sezení, obvykle je zapotřebí delší spolupráce, abyste pocítili žádoucí změnu. Různí klienti potřebují různou délku terapie a často nelze předem přesně odhadnout, kolik sezení bude zapotřebí.

První sezení obvykle slouží k tomu, abychom se zorientovali v tom, s jakým problémem přicházíte. Tato úvodní fáze může trvat i několik sezení, protože důležité informace a souvislosti se mohou vynořovat postupně. Součástí této fáze je též vzájemná domluva na cílech psychoterapeutické práce a na frekvenci sezení. Cíl terapie i četnost setkávání se samozřejmě mohou v průběhu spolupráce měnit.

Během terapeutického procesu využíváme řadu metod. Ty vám mají dopomoci k tomu, abyste lépe porozuměli svému problému, osvojili si nové dovednosti nebo dokázali snáze přijmout sami sebe takové, jací jste, a naučili se lépe využívat své vlastní zdroje, které již máte k dispozici. Někdy je přitom zapotřebí, abyste se vystavili pocitům, kterým se běžně vyhýbáte či abyste se naučili lépe zacházet se svými emoci a potřebami. V případě, že by Vám naše metody nevyhovovaly, můžete nám to vždy sdělit a společně pak můžeme zkoušet odlišný přístup. Klient má samozřejmě vždy právo požádat o doporučení na jiného odborníka či terapii zcela ukončit.